Zpět na Referenční projekty

Detail projektu

ID projektu: 162

Název: Aplikace RFID technologie v oblasti kožené módy

Anotace: Hongkongský výrobce kabelek, obuvi a kožených doplňků pod značkou Fortune Duck využívá pasivní RFID tag ke sledování zboží z výroby po prodejny. Přesnost řízení zásob se zvýšila o téměř 10 %.

Popis: Společnost Penta Manufacturing, která pod značkou Fortune Duck na východoasijský trh dodává kabelky, peněženky, boty a další kožené zboží, zvýšila přesnost inventarizace zásob z 90 % na 99,9 % - díky systému na bázi radiofrekvenční identifikace určeného ke sledování jednotlivých kusů zboží z místa výroby až na místo prodeje ve značkových obchodech. Penta Manufacturing prodává kožené výrobky nejen přes distribuční partnery, ale také přímo spotřebitelům, na pultech svých brandových maloobchodních prodejen v Číně a Hong Kongu. Společnost provozuje 37 značkových obchodů Fortune Duck a tři franšízové prodejny. RFID projekt je zatím v pilotním provozu v jednom obchodě; uživatel plánuje postupné rozšiřování sytému do všech prodejen. V roce 2012 se hongkongská společnost začala poohlížet po technologickém řešení, které by dokázalo zajistit stálou dostupnost veškerého zboží v obchodech. Penta Manufactoring dosahovala průměrné 90% přesnosti inventarizace a potýkala se s problémy absence některých druhů zboží z důvodu jeho ztrát během jeho dopravení do obchodů či s problémy přesné lokalizace vybraných položek a jejich následným nedodáním.

Dodavatel: QBS System

Odběratel: Penta Manufacturing

Přínosy: akmile do skladu dorazí objednávka, informační systém vygeneruje seznam k vychystání s údaji o umístění zboží ve skladu. Skladníci vybaveni ručními terminály ověřují správnost vychystávání objednaných položek. Kompletní zásilky poté míří v nákladních autech do značkových obchodů. Vyslaní dat ze stacionárních čteček umístěných v zóně expedice potvrzuje provedení operace odeslání zboží a iniciuje aktualizaci údajů v systému.

Rizika:

Rok: 2012

Komunikace:

Opakované použití tagů: 0

Použité čipy:

Použité inlaye:

Použité čtečky:

Použité tagy:

Orientační cena: 0

Rychlost čtení:

Cíl použití: Evidence

Sektor: Obchod

Oblast použití: Prodej

Pracovní prostředí: | Jiné (uveďte v popisu)

Materiál: Textil

Provedení: Samolepící

Způsob čtení: Mobilní terminály

Čtecí vzdálenost: Střední [2 - 6 m]

Technologie: UHF (MHz)